O nás
Od ledna 2013 si můžete přečíst o českokočkách na blogu iDnes! Dejte mi vědět, jak se líbí, nebo o čem mám napsat příště!
Připojte se k České kočce na Facebooku a Twitteru!
petra_zallmannova_Kocour

Kočka Krakena

Jsem bílá a trochu pruhovaná a jde ze mě strašně chlupů. Stahuju lidem šunku z obložených chlebů, lovím palce pod peřinou a nemám ráda, když se na mě sahá. Narodila jsem se ve vesnické šopě, jejíž majitel mě chtěl utopit. Pak jsem se přestěhovala do bytu v Brně. Do třetice jsem změnila prostředí a teď spím na gauči v kopřivnickém domku a když se mi chce, jdu se povalovat do zahrady. Dvounožcům trvalo několik let, než pochopili, že nejsem žádná prodejná mazlivka a tulit se s nimi rozhodně nebudu. Krakena se mi říká proto, že jsem mívala ve zvyku vyjíždět neočekávaně zpod nábytku a zakusovat se lidem do nohou. Ale už to nedělám, dvounožkyně pochopila, že mou brilantní osobnost musí stimulovat a nenechat mě nudit se. Dvounožec mi říká Tygr Jedna.

Kocour Storm

Tohle jméno mám jen v očkovacím průkaze. Normálně se mi říká Kocoure. Dvounožec mi říká Tygr Dva. Můj otec měl rodokmen z Ruska, ale jediné, co jsem zdědil, je šedivý kožich. A ještě jsem po něm sociálně zdatný, ale jen s dvounožci, ostatní kočky mě docela děsí. O teritorium se bohužel musím dělit s Kočkou, ale na tu jsem si už zvyknul... občas k ní čuchám a ona mě za to fackuje. Tuhle jsem si udělal brloh ve skříni, tak to tam jdu zachlupatit. 
kocka a kocour - 1

 

Petra Žallmannová

Vystudovala jsem angličtinu a španělštinu, nějakou dobu se živila překlady a tlumočením. Pak se ze mě v roce 2004 stala korporátní krysa druhu sedavého, s obdobím výskytu v kanceláři od nevidím do nevidím. Moje kočky zatím seděly doma a mohly se udrápat nudou. 
 
Abych se mohla na 100% věnovat tomu, co mě nejvíc těší, rozhodla jsem se na jaře roku 2011 kancelář opustit a založit Českou kočku.
 
Česká kočka se primárně zabývá konzultační a poradenskou činností v oblasti péče o kočky, zejména prevencí a řešením poruch chování.
 
K tomu patří i prima e-shop, plný věcí k vylepšení životního stylu našich kotů (a jsou tam samozřejmě taky krásné věci pro nás, kočkomily). Na e-shopu najdete i britské krmivo Applaws - jednu z nejkvalinějších značek v kočičí výživě. 
 
Věnuji si osvětě majitelů koček a pořádám semináře na různá kočičí témata. Od roku 2013 píšu pravidelný blog o kočkách na iDnes a spolupracuji s čtvrtletníkem Kočičí planeta.

Kromě České kočky se od roku 2009 věnuji práci veterinární sestry, jsem členkou České asociace veterinárních sester a neustále si rozšiřuji vzdělání prostřednictvím odborných kurzů a seminářů, zejména v oblasti poruch kočičího chování. Tlumočím z angličtiny a školím komunikační a prezentační dovednosti.
 
V současné době bydlím v Kopřivnici a kromě kočičího blaha se starám i o blaho svých malých dvojčat. 
 
Děkujeme, že jste zavítali na stránky České kočky. Rádi Vás zase uvidíme!
 
 
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.