Česká kočka > O nás

O nás

Od ledna 2013 si můžete přečíst o českokočkách na blogu iDnes! Dejte mi vědět, jak se líbí, nebo o čem mám napsat příště!
Připojte se k České kočce na Facebooku a Twitteru!
petra_zallmannova_Kocour

Kočka Krakena

Jsem bílá a trochu pruhovaná a jde ze mě strašně chlupů. Stahuju lidem šunku z obložených chlebů, lovím palce pod peřinou a nemám ráda, když se na mě sahá. Narodila jsem se ve vesnické šopě, jejíž majitel mě chtěl utopit. Pak jsem se přestěhovala do bytu v Brně. Do třetice jsem změnila prostředí a teď spím na gauči v kopřivnickém domku a když se mi chce, jdu se povalovat do zahrady. Dvounožcům trvalo několik let, než pochopili, že nejsem žádná prodejná mazlivka a tulit se s nimi rozhodně nebudu. Krakena se mi říká proto, že jsem mívala ve zvyku vyjíždět neočekávaně zpod nábytku a zakusovat se lidem do nohou. Ale už to nedělám, dvounožkyně pochopila, že mou brilantní osobnost musí stimulovat a nenechat mě nudit se. Dvounožec mi říká Tygr Jedna.

Kocour Storm

Tohle jméno mám jen v očkovacím průkaze. Normálně se mi říká Kocoure. Dvounožec mi říká Tygr Dva. Můj otec měl rodokmen z Ruska, ale jediné, co jsem zdědil, je šedivý kožich. A ještě jsem po něm sociálně zdatný, ale jen s dvounožci, ostatní kočky mě docela děsí. O teritorium se bohužel musím dělit s Kočkou, ale na tu jsem si už zvyknul... občas k ní čuchám a ona mě za to fackuje. Tuhle jsem si udělal brloh ve skříni, tak to tam jdu zachlupatit. 
kocka a kocour - 1

 

Petra Žallmannová

Vystudovala jsem angličtinu a španělštinu, nějakou dobu se živila překlady a tlumočením. Pak se ze mě v roce 2004 stala korporátní krysa druhu sedavého, s obdobím výskytu v kanceláři od nevidím do nevidím. Moje kočky zatím seděly doma a mohly se udrápat nudou. 
 
Abych se mohla na 100% věnovat tomu, co mě nejvíc těší, rozhodla jsem se na jaře roku 2011 kancelář opustit a založit Českou kočku.
 
Česká kočka se primárně zabývá konzultační a poradenskou činností v oblasti péče o kočky, zejména prevencí a řešením poruch chování.
 
K tomu patří i prima e-shop, plný věcí k vylepšení životního stylu našich kotů (a jsou tam samozřejmě taky krásné věci pro nás, kočkomily). Na e-shopu najdete i britské krmivo Applaws - jednu z nejkvalinějších značek v kočičí výživě. 
 
Věnuji si osvětě majitelů koček a pořádám semináře na různá kočičí témata. Od roku 2013 píšu pravidelný blog o kočkách na iDnes a spolupracuji s čtvrtletníkem Kočičí planeta.

Kromě České kočky se od roku 2009 věnuji práci veterinární sestry, jsem členkou České asociace veterinárních sester a neustále si rozšiřuji vzdělání prostřednictvím odborných kurzů a seminářů, zejména v oblasti poruch kočičího chování. Tlumočím z angličtiny a školím komunikační a prezentační dovednosti.
 
V současné době bydlím v Kopřivnici a kromě kočičího blaha se starám i o blaho svých malých dvojčat. 
 
Děkujeme, že jste zavítali na stránky České kočky. Rádi Vás zase uvidíme!
 
 
© 2012  |  Česká kočka  |  Mlýnské nábřeží 615/3, Brno  |  +420 604 753 286  |  info@ceska-kocka.cz
highslide