Česká kočka > O nás > Co si Česká kočka myslí o kočkách

Co si Česká kočka myslí o kočkách

Co si Česká kočka myslí o kočkách

Kočky jsou krásné a dokonalé. Kočky jsou mazlivé, měkké a voní jako linecké cukroví. Kočky jsou nelítostní a přesní predátoři. I přesto, že se s námi válejí v posteli a odmítají vystoupit na balkón, když prší, obdivuji v nich stále ty dravé solitéry, kteří ve skrytu duše hrají jen sami za sebe.

Od té doby, co žijí kočky v blízkosti lidí, neuplynulo tolik času. Až do začátku minulého století existovala pouze přirozeně vzniklá plemena koček více méně divokých. A tak i peršankám, sfinxům a bengálkám koluje v žilách ještě hodně divoké krve. Kočky mají v srdci divokost, nemají touhu se člověku zalíbit a přizpůsobit se. Jejich potřeba sociálního kontaktu je odlišná od té naší nebo psí. Neuznávají zákony a hierarchii smečky, ale jen svou vlastní svobodu a samostatnost; vědí, že se v životě mohou spolehnout jen samy na sebe. Přílišná závislost na někom jiném není bezpečná. Pro to všechno je bezmezně miluju.

Kočky nejsou malí psi. Kočky nejsou ani malí lidé v kožichu a jejich názory na to, co je příjemné a žádoucí se od těch našich často liší. Kočky jsou náročné a delikátní a vyžadují zvláštní péči, a to zejména kočky žijící pouze v bytě. Respektuji jejich přirozené chování a nevyžaduji od nich, co jim není vlastní. Nejlepším způsobem, jak jim mohu oplatit všechno, co mi svou pouhou přítomností poskytují, je snažit se pochopit, jak uvažují, co je pro ně důležité a jak zařídit, aby byly zdravé a cítily se v bezpečí.
© 2012  |  Česká kočka  |  Mlýnské nábřeží 615/3, Brno  |  +420 604 753 286  |  info@ceska-kocka.cz
highslide