Česká kočka > Nabízíme > Poradna - poruchy chování > Co je dobré vědět o poruchách chování koček

Co je dobré vědět o poruchách chování koček

Přiznejme si to, my lidé jsme tvoři ješitní a urážliví. A tak máme za to, že se nám kočky také občas mstí za něco, co je "naštvalo" nebo "urazilo". Pokusme se dívat na svět očima svých koček. Příčina jejich chování je často překvapující. Nezdá se vám to? Jen si vzpomeňme na zažitý předsudek našich babiček, že kočky jsou falešné - kdo z nás tomu dnes věří? Nemohli bychom přece jen rozumět svým kočkám o něco lépe?
 
škrábání

4 kroky k řešení poruch chování  

  1. Ať už je to cokoliv, nedělají nám to kočky na potvoru, mají k tomu důvod a trestem mnoho nevyřešíme. Odhalení tohoto důvodu je prvním krokem k řešení.
  2. Často považujeme za poruchu chování něco, co je pro kočky přirozené. Respekt vůči kočce-solitérnímu lovci nám pomůže zvládnout druhý krok k řešení.  
  3. Kočka není malý človíček v chlupatém kožíšku nebo pes. Kočka je kočka. Její touhy a pudy mohou být zcela odlišné od těch našich. Nemusíme s nimi souhlasit, ale pokusme se o pochopení. To je krok třetí. 
  4. Pokud se rozhodneme změnit chování své kočky, je možné, že bude nutná i změna některých našich zvyklostí. To je krok čtvrtý a nejdůležitější.  
poškrábané zábradlí
 
Česká kočka vám chce pomoci pochopit, jak vaše kočka uvažuje a kde se bere její motivace k "neplechám". Cesta za pochopením bude možná klikatá. Čím dříve se do pátrání pustíme, tím dřív se nám podaří najít řešení. Některá řešení budou snadná a rychlá. Jiná budou vyžadovat trpělivost a disciplínu. Pomozte své kočce nalézt psychickou rovnováhu a zbavit se zlozvyku - bez vás to nedokáže
 
Všechny námi používané metody náprav chování jsou nenásilné. Nikdy kočky za problematické chování netrestejme. Bití, tahání za kůži za krkem nebo za ocas či máčení čumáku v loužičce problém jen zhorší. Trest může problémové chování naopak ještě zhoršit.
 
Co nepatří mezi poruchy chování koček:
Zvracení
Pouštění chlupů


© 2012  |  Česká kočka  |  Mlýnské nábřeží 615/3, Brno  |  +420 604 753 286  |  info@ceska-kocka.cz
highslide