Novinky
1011
Dovolená do 18. 11. Dovolená do 18. 11.
Děkujeme za trpělivost! :)
Pokračovat
187
Dovolená do 30. 7.Dovolená do 30. 7.
I vám přejeme krásné léto!
Pokračovat
Zobrazit všechny novinky
Česká kočka > Návod na obsluhu kočky

Návod na obsluhu kočky

Je to návod na obsluhu mojí Kočky, takže detaily upravujte podle požadavků vlastního chlupatce. Jestli se někomu zdá, že se v tom moc babrám, pak vězte, že co nezadáte přesně, nebude uděláno vůbec nebo bude uděláno JINAK (byť s nejlepším vědomím a svědomím opatrovatele), než chcete... a co hůř, jinak, než chce vaše kočka. Maximální efektivity dosáhneme tím, že budou úkoly pro opatrovatele SMART(Specifické, s Měřitelným výsledkem, Akceptovatelné opatrovatelem, Realistické, tedy vykonatelné a hlavně, Termínované, neboli časově definované). Prostě kočičí management jedna radost.

Příchod:
Ideální čas příchodu: mezi 6-9 ráno nebo mezi 17-20 hodinou večer. Kočka je v té době aktivní. V mezidobí nečekejte od chlupatce nadšení z návštěvy – Kočka zkontroluje, kdo přišel, a pak zase odejde dospat svých 18 hodin.
Opatrování Kočky začíná už otočením klíče v zámku vstupních dveří. Ještě před tím, než otevřete, je potřeba vylovit zpoza botníku velký kus kartónové krabice. Tuto krabici použijete jako zábranu proti úniku Kočky na chodbu-do sklepa-na půdu. Dojde-li k úniku Kočky, je potřeba zrušit všechny ostatní, na ten den svolané, schůzky – budete hledat Kočku.sleep
Poté, co jste Kočku vmanévrovali kartónem zpět do bytu, přichází čas na samotnou obsluhu. Nejprve ale pověste na vstupní dveře tašku s jakýmikoliv potravinami, které jste přinesli s sebou. Vaše vlastní potrava musí zůstat mimo dosah domácího medvěda. 
 
1) Nejdříve záchod. Začít záchodem znamená minimalizovat pravděpodobnost, že se Kočka vinou rozvrkočeného nadšení z vašeho příchodu zapomene na nějakém čistším místě. Na stole u varné konvice jsou mikrotenové sáčky. (Používat zvenčí přinesené sáčky např. od koblih nebo rajčat se nedoporučuje, nabrané stelivo projde i tou sebemenší dírkou a bude za vámi zanechávat cestičku.) Jeden sáček postačí na na všechny 3 toalety. Vydáme se k toaletě číslo 1, která je umístěna za dveřmi do obýváku, tam je i děravá lopatka na stelivo. Lopatkou opatrně proséváme veškerý obsah. Hrudky a hovínka do sáčku. Stejný postup zopakujeme s toaletou č. 2, v koupelně a č. 3, za gaučem. Sáček je nutno neprodyšně zavázat a umístit ho ke vstupním dveřím – po cestě domů ho vyhodíme do popelnice v suterénu. Stelivo nesmí přijít do splachovací toalety – zabetonuje ji. Stelivo prosím nesypat bez pytlíku do koše – strašně to smrdí. Lopatka a smetáček na stelivo rozmetané po místnosti je umístěna v botníku. 
 

toilet
2)  Druhým krokem je voda. Výměna v miskách a puštění kohoutku. Misky na vodu jsou tři – miska č.1 je u topení za škrabadlem, miska č.2 je u květinového stolku v obýváku, miska č.3 je na lince v kuchyni. Misky mají svá stabilní místa a není nutné je přesunovat. Voda se pouští pouze ve dřezu v kuchyni, pokud je to vyžadováno Kočkou sedící ve dřezu a zuřivě olizující perlátor vodovodu. Alternativou je puštění vody ve vaně – zde je ovšem nutné pověsit si na vstupní dveře velký papírový papírový vykřičník s nápisem VODA (najdete v botníku pod kozačkami), ať se nemusíte vracet z tramvajové zastávky. 
 

tap
3)   V tuto chvíli se můžeme vydat na obhlídku terénu. Okna otvíráme pouze střešní a pouze ta v kuchyni. Jakýmkoliv jiným oknem dojde k úniku na střechu, a tedy z dosahu. Odhalování katastrof provádíme olfaticky a vizuálně. Pokud je někde charakteristický smrad, je někde i louže. Některá z možných míst: balkónové dveře v ložnici, vana, sporák. Skvrny se odstraňují antibakteriálním sprejem (stříbrná lahvička na stole v kuchyni), mýdlovou vodou (červený plastový kyblík na stole v kuchyni) a lékárenským lihem (hnědá láhev na stole v kuchyni) – to vše s pomocí papírových utěrek (velká role ve skříňce pod zrcadlem v koupelně – je nutné ji tam po použití opět schovat, jinak se bude při příští návštěvě hodně zametat. K úklidu katastrof nejsou vhodné hadry, ani mopy, které se tím kontaminují a při každém dalším použití roznášejí vůni žluté skvrny po všech površích, jichž se dotknou. Vizuálně lze odhalit katastrofy typu: vyhrabaný květináč, rozbitá váza, strhané žaluzie. Tyto katastrofy prosím odstranit jen tak, aby byl znemožněn vzniku dalších katastrof (pořezané tlapky, oběšená kočka, atd.).  
 

window
4)  V botníku je krabice s kočičími hračkami. Všechny statické hračky je nutno vysbírat a naházet do krabice. Z krabice na zem ovšem putuje několik jiných, které je nutno umístit pod kobereček v obýváku a pod podložku v koupelně – Kočka si je uloví, až bude doma sama. V krabici jsou i hračky na udičce, jednu zvolíme a ukážeme ji Kočce. Kočka po ní půjde, pokud je ráno nebo večer. V průběhu dne se ji k akci asi nepodaří přimět, ani pokud se jí pod nosem šmidlá peříčkem namočeným v husím sádle. Udička Kočku baví 5-15 minut. Pak je třeba pomalu ustat, až se Kočka začne domnívat, že je ta bambule konečně mrtvá. A teď přichází čas na jídlo.) 
 

cat dancer
5)  Kočce servírujeme žrádlo ve chvíli, kdy si dohrála – je to odměna za lov, místo té bambule, která moc záživná ani výživná není. Nerezová miska pod linkou pravděpodobně obsahuje zaschlé zbytky – prosím o vymytí a zahřátí misky teplou vodou. Do misky servírujeme třetinu kapsičky, kterou najdete buď v plechové krabici na lince nebo v ledničce. Pokud je kapsička v ledničce, přidáme do porce dvě lžíce horké vody a rozmícháme, aby se obsah trochu ohřál. Ve fázi příprav je nutné Kočku opakovaně odstraňovat z linky a zamezit jí v tom, aby otevřenou kapsičku uloupila a zatáhla ji za knihovnu. Poté servírujeme granule. Granule prosím odměřit odměrkou v zásobníku na granule. Denní dávku jsem označila červeným fixem na odměrce – ani víc ani míň, představte si, že jste na dietě a někdo vám záměrně místo dvou listů hlávkového salátu k večeři naservíruje jen jeden, nebo vám naopak místo salátu předloží tabulku čokolády. Odměřenou dávku pak rozdělíme do aktivních krmítek po celém bytě. V kuchyni je Labyrint a UFO, v předsíni dvě přepravky na vejce. Na knihovně je přišroubovaná miska a v koupelně je pamlsková koule (někde bude zakutálená, hledej). 
 

6)  Po distribuci granulí je žádoucí sednou si v kuchyni na zem a počkat, jestli Kočka přijde. Pokud dorazí, je možné, že se bude chtít mazlit. Na Kočku saháme jen pokud si o to sama řekne (strká čumák do ruky, obtáčí se nám ocáskem kolem obličeje, mňouká a vráží nám hlavou do nosu a do brýlí). Doporučuje se nesahat Kočce na břicho a na tlapky, bude kousat. Pokud dojde k útoku, lékárnička je v koupelně pod zrcadlem. Jódujeme celé zranění + centimetr zdravé kůže kolem.  


grooming
Pokud je nutno Kočku kamkoliv transportovat, přepravka je na skříni. Misku s malým množstvím žrádla instalujeme do přepravky a vyčkáme. Kočka sama přijde a přepravky vstoupí. Je-li nutné Kočku polapit, obrníme se trpělivostí a vyzbrojíme velkým ručníkem, který na Kočku hodíme a v něm ji zvedáme ze země a spouštíme do přepravky. 


A teď je pro dnešek hotovo. V ideálním případě děkuji za návštěvy 1x denně, přibližně ve stejnou dobu. Při odchodu je potřeba zkontrolovat následující položky: 
1.  Kočka je uvnitř. Při zavírání dveří ji vidíme. 
2.  Okna jsou zavřená. 
3.  Voda je vypnutá. 
4.  Pytlík s exkrementy mám s sebou. 

Moc díky za návštěvu. Budu ráda za SMSku, že je všechno v pořádku. 

Telefon na veterináře je zde: mají 24h službu a Kočku znají. Pokud se nepodaří odchyt, přijedou. Peníze na katastrofy jsou schované v šuplíku s vařečkama. Hodně štěstí!
cat-in-carrier
© 2012  |  Česká kočka  |  Mlýnské nábřeží 615/3, Brno  |  +420 604 753 286  |  info@ceska-kocka.cz
highslide