Novinky
1011
Dovolená do 18. 11. Dovolená do 18. 11.
Děkujeme za trpělivost! :)
Pokračovat
187
Dovolená do 30. 7.Dovolená do 30. 7.
I vám přejeme krásné léto!
Pokračovat
Zobrazit všechny novinky
Česká kočka > Misky

Jaká kočičí miska se hodí na potravu a na vodu a proč


Každá kočka má misky. Misky na jídlo, misky na vodu. Místo misek na potravu doporučujeme pro domácí kočky aktivní krmítka, aby se doma nenudily, trénovaly svůj lovecký pud a se svým domácím životem byly spokojenější. Nicméně, misky na jídlo určitě z kuchyně nezmizí.

Nejprve pozice. Kočky žerou svou kořist na zemi. Misky na zemi jsou tedy nejvhodnější. Pokud ale krmíte odděleně (kočky se perou, odstrkují se od misek, každá žere něco jiného, např. klinickou dietu, atd.), můžete jedné kočce servírovat na lince nebo na stole. Na to se hodí misky s gumovým okrajem, protože nekloužou po lesklém povrchu.
miska s protiskluzovym okrajem

Miska by měla být „kočičí“, nikoliv „psí“. Tedy spíš mělká a širší, než hluboká. Mnoho koček nemá rádo, když se jim fousky dotýkají okraje misky, a proto si potravu vytahují na zem vedle misky a způsobují tím fleky a vrásky na majitelově čele. Miska na potravu by měla být z dobře omyvatelného materiálu – glazovaná keramika, porcelán, pevné sklo, nerez.

Umělohmotné misky se nehodí tak dobře na vlhkou potravu, protože ty méně kvalitní mohou být porézní a podrží v sobě zatuchlý pach potravy, který pak může kočku odpuzovat.
melka miska

Misky na potravu by měly být od misek na vodu vzdálené alespoň několik metrů. Kočky v přírodě nepijí tam, kde jedí a pokud se jim zdroj pitné vody zakalí od mastné brady nebo kousku granule, který před tím ulpěl na kočičím fousu, kočka vodu často odmítne pít. Z tohoto důvodu se nehodí tak zvané dvojmisky, kdy potrava a voda stojí hned vedle sebe.

Na vodu se úplně nehodí nerezové misky, protože nerez v kombinaci s průhlednou kapalinou pableskuje a odráží pohyby a kočka k němu může pojmout nedůvěru. Kočky často nepijí z misek, které jim předkládáme, proto je vhodné rozmístit po bytě víc napájecích míst – často stačí hrnek nebo docela malá miska. Raději menší množství čerstvé vody, než hodně staré. V teplém počasí volíme misky hlubší, tlustostěnné, keramické, které udrží vodu déle chladnou a pro kočku atraktivní. Pro ty, co nerady strkají čumák do hluboké misky plníme vodu až po okraj.
dvojmisky nejsou vhodne

Kočky sice pijí z kdejaké louže, ale chceme-li se ujistit, že mají dostatek tekutin, měli bychom jim tu čerstvou rozhodně nabídnout.
© 2012  |  Česká kočka  |  Mlýnské nábřeží 615/3, Brno  |  +420 604 753 286  |  info@ceska-kocka.cz
highslide