Novinky
1011
Dovolená do 18. 11. Dovolená do 18. 11.
Děkujeme za trpělivost! :)
Pokračovat
187
Dovolená do 30. 7.Dovolená do 30. 7.
I vám přejeme krásné léto!
Pokračovat
Zobrazit všechny novinky
Česká kočka > Novinky > Blog - Chlup v rybičkách

Blog o životě s Kočkou a Kocourem - Chlup v rybičkách

kocka s udici 6-1
Anděl a neviditelná kočka – Chlup v rybičkách  

Čas letí jako splašený kůň. Na konci prvního týdne došlo k vynoření kocoura ze skříně a jeho velice přikrčenému plížení kolem stěn. Osměloval se ale víc a víc a v druhém týdnu už se zcela sebevědomě začal pouštět do terorizování bílého anděla. Jako by se tím snažil zvednout si sebevědomí pošramocené ztrátou původního teritoria. Kočka statečně syčí a odhání ho, ale k opravdickému boji, kdy lítají povětřím chuchvalce chlupů, zatím naštěstí nedošlo. Kotům je zanecháno přízemí, zatímco my s H spíme v patře. 
 
Co se v přízemí děje v noci, to se raději neodvažuji hádat, ale soudě podle pravidelně shrnutého ubrusu a ze skříně vyházených oděvů, předpokládám, že byla zahájena série soutěží ve skoku dalekém a hlubokém. Adaptace H na přítomnost tvorů je obdivuhodná. Statečně odfukuje chlupy, které mu ulpívají na klávesnici a už přežil i ten velký div světa „Jak je možné, že je v té plechovce rybiček chlup už ve chvíli, kdy poprvé odloupnu víčko???“
 
Dnes došlo k prvnímu pokusu o postup do třetí dimenze, tedy o výstup na nejvýše položená místa v domě. Zatímco kočka, tvor kulturní, oblibuje sezení na gramofónu, jehož obstarožní plastové víko při jejím doskoku zoufale vyzdychá, rozhodl se kocour k odvážnému skoku z topení na kredenc. Není ovšem atletem zcela přesným a jeho výpočty jsou málokdy dokonalé, a tak jediné, čeho dosáhl, bylo sestřelení težkého mosazného hmoždíře a následného dramatického pádu do misek s vodou. 

Kocour, vývojem zcela šokovaný, utekl do skříně a zanechal mě, abych čelila nevěřícným pohledům H, který zprvu odmítal připustit, že by kocour ten těžký krám opravdu shodil, ale následně začal z kredence odstraňovat demižóny slivovice a vydal pokyn, abych posunula hmoždidlo z dosahu, aby se “ten chudák při příštím skoku nezabil“. 

„Ten chudák“ se mezitím vyplížil zpoza mých spoďárů a usadil se v umyvadle, aby ožužlal zubní kartáčky a ani trochu se nenapil z tekoucí vody, kterou jsem mu přišla pustit.

© 2012  |  Česká kočka  |  Mlýnské nábřeží 615/3, Brno  |  +420 604 753 286  |  info@ceska-kocka.cz
highslide