Novinky
1011
Dovolená do 18. 11. Dovolená do 18. 11.
Děkujeme za trpělivost! :)
Pokračovat
187
Dovolená do 30. 7.Dovolená do 30. 7.
I vám přejeme krásné léto!
Pokračovat
Zobrazit všechny novinky
Česká kočka > Novinky > Blog - Anděl zkázy a neviditelná kočka

Blog o životě s Kočkou a Kocourem

Anděl zkázy a neviditelná kočka – stěhování 
 
A je to. Někteří jsou doma tam, kde si pověsí klobouk. Já jsem doma tam, kde mám kočky. Po 10 měsících víkendového pendlování mezi Nábřežím a Koprem, jsem se začala stěhovat doopravdy. Jak známo, pokud se stěhuje zubní kartáček a kočky, tak je vztah vážný, nejvážnější, protože kočky to stěhování moc nemusejí a komu by se chtělo jen tak, pro nic za nic, zmítat ve výčitkách a plazit se po zemi a čuchat, kde jen to nervózní načurání safra je.

Napakovala jsem auto až po střechu, kočky ve svých cestovních superspeciálech (jistě, že mají přepravky, které jsou akreditované leteckými společnostmi, i když v nich dosud vyrážely jen na veterninu) připoutané k sedadlům. Bylo mi jasné, že cesta bude dlouhá. Kočka s naprostou jistotou pozná při jízdě autem dosaženou rychlost a ve chvíli, kdy se Fabia řítí rychleji, než 110 km v hodině, začne kvílivě mňoukat. Tentokrát mňoukal jen Kocour a jen trochu, asi proto, že jsem zpívala a že musel sedět na zadním sedadle.
kočka
Celý den jsem měla nervy jako špagáty. Jak to kočky zvládnou? Bude se jim to nové teritorium líbit? Nejdřív je sice čeká plocha asi stejně velká, jakou mají teď, ale postupně budou mít přístup dál a dál, do dalších místností a kumbálků. Co když budou mít záchvat agorafobie?

Přijeli jsme a krakeni byli vypuštěni. Kočka okamžitě vystoupila z přepravky, zatočila nosem, vyvalila oči nadšením a jala se obcházet nový terén. V přízemí nového teritoria narazila i na svůj starý, nově instalovaný, záchod a hned vyrobila zápis. Velkým obloukem obešla kožku z nedefinovaného zvířete, které se říká Pes, a která bydlí pod klavírem, a zpoza topení vystoupila ověnčena gumově pevnými pavučinami, které jí slepily fousiska do podivných šedivých krajek. Pak postoupila do druhé úrovně. Na gauč, z gauče na křeslo, z křesla na šicí stroj. Tam sežrala kus ztepilé aloe, která byla později nalezena  v poněkud upravené verzi pod kuchyňským stolem. Pouť završila na okně, kde se začala hladově oblizovat při pohledu na ptačí provoz na hrušni. Sousedi mají slepice, při sledování bílého anděla zkázy jsem se začala bát o jejich osud. Třetí úroveň je, jak známo všem hráčům počítačových her, nejtěžší, a k osmělení k výstupu na kredenc zatím nedošlo. 

Kocour se mezitím rozhodl, že nebude riskovat. Ležel v otevřené přepravce a ani nedutal. Prováděl vizuální rekognozkaci terénu, a pak se v jednu chvíli bleskurychle přemístil do skříně za moje mikiny a tam se rozhodl setrvat. Je neviditelný. 

 
© 2012  |  Česká kočka  |  Mlýnské nábřeží 615/3, Brno  |  +420 604 753 286  |  info@ceska-kocka.cz
highslide